Üdvözöljük iskolánk honlapján!                Honlapunk átalakítása még folyamatban van. Formai változások még lesznek.

Üdvözöljük honlapunkon!

A Gloriett Sportiskolai Általános Iskola köznevelési típusú általános iskola, a Magyar Olimpiai Bizottság támogatott tagiskolája, Módszertani Központ, a Testnevelési Egyetem gyakorló iskolája.

Tanulóink tanulmányaikat a NAT által meghatározott sportiskolai kerettantervben rögzített kritériumok alapján végzik.

Iskolánk alapvető célja: jó tanulók és jó sportolók képzése.

• Intézményünk egész napos iskolaként működik, ahol a közoktatási idő 8 -16 óráig tart. Mind az alsó, mind a felső tagozaton 8-8 tanulócsoportban folyik a nevelő - oktató munka.
  • Az alsó tagozaton iskolaotthonos rendszerben tanulnak.
  • Minden tanévben 2 párhuzamos osztály indul nagyfelmenő rendszerben.
  • Az idegen nyelv oktatása már az 1. osztályban megkezdődik. Angol és német nyelvek közül lehet választani.
  • A felső tagozaton délután napközis és tanulószobás csoportok várják a tanulókat, ahol segítséget kaphatnak a tanórákra való felkészüléshez.
  • Csoportbontásban tanítjuk: az alsó tagozaton az idegen nyelveket, az informatikát és a testnevelést. A felső tagozaton ezeken kívül a matematikát és a magyar nyelv, és irodalmat. A csoportbontás jó lehetőséget nyújt mind a tehetséggondozáshoz, mind pedig a felzárkóztatáshoz.
  • Az iskolában folyó nevelő - oktató munka célja a tanulóknak a biztos és használható tudás megszerzése. Felkészítésük az országos kompetenciamérésre és a középiskolai felvételikre.
  • Köznevelési típusú sportiskolaként a sportképzés egyesületi kereteken belül történik. Iskolánk tanulói a Gloriett Sportegyesület tagjai. Többféle sportági képzésben lehet részt venni. Elkülönítjük a versenysportot, a szabadidős és a tömegsport tevékenységeit.
  • A fiúk és a lányok részére elkülönített sportképzést kínálunk, amelyért havonta képzési díjat szedünk.
  • Biztosítjuk a gyermekek számára a személyre szóló egyéni edzésrendet, illetve mozgásfejlesztést kis csoportokban.

Fiúk számára nyújtott sportképzés:

• labdarúgás
  • futsal (teremlabdarúgás)
  • kölyökatlétika
  • szertorna
  • labdajátékok a felső tagozaton (röplabda, kosárlabda)
  • sakk

Lányok részére nyújtott sportképzési rendszer:

• ritmikus gimnasztika „A”, „B”, „C” kategóriákban
  • ritmikus gimnasztika nem versenyző kategória
  • látványtánc
  • sporttánc
  • szertorna
  • kölyökatlétika
  • labdajátékok a felső tagozaton (röplabda, kosárlabda)
  • sakk

Az iskolánkba olyan sportot kedvelő gyerekeket várunk, akik a tanulás mellett szívesen töltik a szabadidejüket délutánonként a választott sportágukkal.

A Gloriett Sportiskolai Általános Iskola beiskolázási körzete nemcsak a XVIII. kerületre korlátozódik.

Iskolánkba a sikeres sportalkalmassági mérés után lehet beiratkozni.

Felsőbb évfolyamokon az átvétel feltétele: A sikeres sportalkalmassági mérés és a jó tanulmányi eredmény (4,0 felett), illetve magatartásból és szorgalomból minimum jó értékelés.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket az iskolánkban!

Budapest, 1186. Tövishát u. 8.

OM: 035135

web: gloriettsuli.hu

e-mail: gloriettsuli@gmail.com

telefon: 294-41-53

facebook: gloriettsuli

honlap admin: bakosgab@freemail.hu

Vonalban

Jelenleg 23 vendég és 0 felhasználó van vonalban.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com